צומח להיות מעצב פנים

מעצב פנים או מעצב פנים?

אנשים לרוב רומנטיזים את המשימה של מעצב פנים מתוך התפיסה המטעה שהמשימה מורכבת אך ורק מבחירת צבעים ובדים לחדר. חובות אלה בהחלט מעט יותר קרובות לקישוט פנים. אך למעצב פנים יש מגוון של תחומי אחריות המציעים את אלה של מעצב פנים בנוסף לעבודות טכניות יותר. הם כוללים ניהול תאורה, תכנון חלל, תיאום צבעים, מתן אומדנים שמתאימים לתקציב, וקבלנות משנה של ייצור והתקנת ריצוף, גופי תאורה, וילונות, ציפוי צבע וקיר, ריהוט וכדומה.

כמות הולכת וגוברת של מעצבים אף לוקחים חלק בפן האדריכלי של בניית בית, ולכן מעצבים צריכים להיות מסוגלים לקרוא תדפיסים ולהכיר היכרות עם קודי בנייה. רצוי שמעצב פנים יהיה בעל ניסיון בתוכנת CAD ותוכנות לעיצוב הבית כדי להיות מסוגל להכין תוכניות שרטוט או מצגות עבור לקוחות.

דרישות הכשרה וכניסה

עד לשנים האחרונות לא היו תוכניות חינוך מוסמכות למעצבי פנים מתנשאים בארצות הברית. כעת ישנם מספר מוסדות עם תכניות לעיצוב פנים שהוסמכו על ידי האיגוד הלאומי לבתי ספר לאמנות ועיצוב והמועצה להסמכת עיצוב פנים. תוכניות אלה נמשכות בדרך כלל בין שנתיים לחמש שנים ומובילות בדרך כלל לתואר שני, תואר ראשון או שני. שיעורי הלימוד לתכניות אלה עשויים לכלול CAD, עיצוב רהיטים, צבע ובדים, תכנון חלל, ארגונומיה, קורסים אדריכליים ואפילו פסיכולוגיה.

רוב מעצבי הפנים בוחרים להיכנס לחניכה לאחר השכלה ראויה.מעצבי פנים במהלך תקופה זו בוגרים אחרונים עובדים תחת פיקוחו של מעצב מנוסה. זה נותן למעצבים להיות מסוגלים לבנות פורטפוליו וללמוד את הפינים והאגוזים של החברה לפני שאתה הולך סולו.

מעצבי פנים עשויים לבחור גם לקבל הסמכה על ידי בחינת בחינה המנוהלת על ידי המועצה הלאומית להסמכת עיצוב פנים (NCIDQ). אחד יצטרך להיות בעל השכלה נאותה וגם ניסיון בעבודה כדי אפילו לשבת לבחינת NCIDQ. ה- NCIDQ הגדיר שישה מסלולים שונים שניתן למצוא באתר שלהם. שים לב שתעודה זו היא באמת דרישה לרישום מקצועי ב 26 ממדינות ארה”ב והמחוזות הקנדיים שרוצים רישוי. עליכם להחזיק גם בתעודת NCIDQ אם אתם רוצים להפוך לאדם בחברה האמריקאית למעצבי פנים, האיגוד הבינלאומי לעיצוב פנים, וארגונים דומים אחרים.

סביבת עבודה ותנאים

מעצבי פנים עובדים בדרך כלל כחלק אינטגראלי מצוות עיצוב גדול יותר או על בסיס פרילנסרי, אם כי יש המוצאים עבודה במשרדי אדריכלים או בחנויות לריהוט בית. לקוחות נעים בין אנשים שמתכננים לשפץ את בתיהם לתאגידים העומדים לפתוח מיקום עסקי חדש.

בניית קשרים עם לקוחות היא חובה כמעט עבור כל מעצב ולא משנה היכן הוא עובד, מכיוון שהמטרה העיקרית של מעצב פנים היא להכיר בצרכיו ובצרכיו של צרכן ולשלב אותם באסתטיקה ותפקודו של הפנים. זה יביא לעבודה בסופי שבוע או שעות מורחבות בכדי שתוכל להתאים ללוח הזמנים של הלקוח.

מעצבי פנים נוהגים לבקר ממקום למקום הרבה מכיוון שחלק ניכר מזמנם מבלה באתר בדיונים על תוכניות עם לקוחות ובפיקוח על עבודות קבלניות. אבל מעצבי פנים למעשה מבלים את רוב זמנם במשרד.

שימו לב כי מעצבים עובדים לרוב בלחץ פשוט מכיוון שהם מלהטטים ללא הרף על מועדים ותקציבים.

הרווחים

הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה מדווחת כי השכר החציוני השנתי למעצבי פנים היה 44,950 דולר נכון לחודש מאי 2008. המרכז 50 אחוזים הרוויחו בין 10 האחוזים הטובים ביותר הרוויחו 27,230 דולר, וה 10 אחוזים הגבוהים ביותר הרוויחו הרבה יותר מ- 82,750 דולר.

נסה עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא באמת מלאכה שמאפשרת לבטא את היצירתיות שלו, אבל זה בהחלט לא לכולם. המעוניינים להפוך למעצבי פנים מעודדים לנסות את עצמם בעיצוב פנים לפני שהם מקבלים את ההחלטה להירשם למכון לעיצוב. אתה בהחלט יכול לעשות זאת על ידי עיצוב פנים הבית שלך או היכרות עם תוכנת עיצוב הבית. אם אתה מגלה שעיצוב פנים הוא בשבילך, אז חבק את עצמך לקריירה כדאית וקפוץ ראש בראש!

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*